Publikováno 29. 5. 2026

Soutěž o nejlepší bramborák

V pátek 29. května se ve školní kuchyňce uskutečnila soutěž mladých kuchařů určená žákům 2. stupně. Do klání o nejlepší bramborák se přihlásili čtyři soutěžící, kteří si přinesli potřebné suroviny a s chutí se pustili do práce.

Každý z účastníků vsadil na vlastní recept a originální pojetí tohoto tradičního pokrmu. Mikuláš připravil klasický bramborák, Matěj zaujal kombinací šunky, sýra a kysaného zelí, Ema vsadila na spojení slaniny a cibulky a Laura představila bramborák s medvědím česnekem a sýrem.

Tříčlenná porota ve složení paní učitelka Benešová a pánové učitelé Suda a Šram neměla při hodnocení jednoduchý úkol. Posuzovala nejen chuť a vyváženost koření, ale také konzistenci a propečení, vzhled a způsob servírování i míru kreativity a originalitu použitých ingrediencí.

Po pečlivém ochutnávání a bodování následovalo vyhlášení výsledků. Vítězem soutěže se stal Matěj, který získal 50 bodů. Na druhém místě skončil Mikuláš se ziskem 49 bodů. Třetí místo si rozdělily Ema a Laura, které obdržely shodně 41 bodů.

Všichni soutěžící si za své kulinářské umění odnesli medaile a také oblíbené dobroty.

Soutěž proběhla ve velmi příjemné atmosféře a ukázala, že mezi našimi žáky se skrývá řada šikovných kuchařů. Všem účastníkům děkujeme za jejich nasazení, kreativitu a odvahu předvést své kuchařské dovednosti.