
Publikováno 25. 6. 2026
Výšlap na Sedlo
Fotografie ze včerejšího výstupu na Sedlo představují náš sportovní den, který jsme jako páťáci prožili v přírodě. Celý den jsme v horkém počasí strávili ve stínu stromů. Ještě v lese pod kopcem jsme se pořádně posilnili šťavnatými borůvkami a pak hurá vzhůru. Ostrý výšlap v první části stoupání nám šel s vypětím všech sil, druhá část výstupu už pak byla příjemná. Děti byly nadšené z nových a nových vyhlídkových míst, která se nám po cestě ukazovala, nejvíc však z nalezení cílového vrcholu. Závěrečná vyhlídka do Polabí byla úchvatná, děti seděly a pozorovaly, společně jsme si popisovali, na co všechno se díváme. Bylo velkou škodou, že byl opar a viditelnost nebyla tak dobrá, jak jindy bývá. A pak už jsme šupajdili velmi opatrně zpět dolů pod kopec. Při cestě jsme ještě zvládli zachránit slepýše, který by se z pasti propustku bez naší pomoci jistě nedostal. Děti byly absolutně nadšené. Sportovní den jsme si parádně užili.















